trešdiena, 2019. gada 30. janvāris

Polittehnoloģiski fragmenti (1)Ø  T.s. globalizācijas mērķis ir iznīcināt visa veida kopības – no ģimenes līdz valstij; tādējādi tiek iznīcinātas kolektīvās apziņas un kolektīvās identitātes visas formas; turklāt tās tiek sarīdītas viena pret otru; mērķi – sociuma virzībā izraisīt totālu haosu. Šo polittehnoloģisko instrumentu ģeopolitiskie analītiskie centri (institūti) jau pazina pirms globalizācijas vārda lietošanas, pirms globalizācijas fenomena rašanās. “Chatham House” ilggadējais vadītājs Arnolds Toinbijs par valstu suverenitātes sagraušanas nepieciešamību izsacījās jau pirms II Pasaules kara.
Ø  Globalizācijai ir vairāki aspekti; ne tikai tas aspekts, kas pašlaik (XXI gs.sākumā) asociējas ar amerikāņu planetārās hegemonijas māniju. Vēsturiski pirmais aspekts acīmredzot bija Trocka “pasaules revolūcija”, kas faktiski arī bija globalizācijas projekts. Ernesto Če Gevara 1965.gadā aicināja radīt “sociālistisko globalizāciju”, bet Bušs-jaunākais 2003.gada 6.novembrī savā runā lietoja jēdzienu “globāla demokrātiska revolūcija”, attiecinot to uz ASV iespiešanos arābu zemēs.
Ø  Rietumu civilizācijā biznesa oligarhija valda saskaņā ar principu “divas rokas pārvalda vienu galvu”. Runa ir par divpartiju sistēmu, laiku pa laikam pie varas pielaižot vienu vai otru partiju; “galva” nemainās, jo abu partiju programmas principāli kalpo vienai “galvai”. Par Rietumu oligarhijas divpartiju pārvaldīšanas principu jau rakstīja Markss XIX gs.vidū. Politiskā demokrātija ar ievēlētām marionetēm lieliski nomaskē biznesa oligarhijas reālo varu.
Ø  Rietumu civilizāciju nesen sāka dēvēt par “jūdu-kristiešu” civilizāciju. Jēdzienu nostiprināja Vatikāns 1962.-1965.g., formulējot “pasaules jaunās reliģijas” pamatus. Jēdziena prezentācija tiek izskaidrota ar Anglijas Lielās ložas un Vatikāna vienošanos par pasaules kārtības jautājumiem.
Ø  Katra liela un spēcīga civilizācija attīstības procesā formē savu projektu. Tā pamatā ir civilizācijas ideja (pastāvēšanas jēga, misija, mērķis). Savukārt civilizācijas ideja ir cieši saistīta ar tradicionālo reliģiju un dažādu vērtību sistēmu.
Ø  Katrai civilizācijai ir sava tikai tai raksturīga vērtību sistēma. Mūsdienās globalizācijas veicinātāji tāpēc vispirms tiecas sagraut attiecīgās civilizācijas vērtību sistēmu, to aizstājot ar utilitārām, materiālistiskām, t.s. vispārcilvēciskajām vērtībām.
Ø  Viens no lielākajiem globālistu realizētajiem projektiem ir ES izveidošana, kas konceptuāli aizsākās XX gs. sākumā un samērā veiksmīgi tika galā ar suverenitātes visu formu degradāciju.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana